Jdi na obsah Jdi na menu
 


Projekt Brněnského Maxe - stelivo na dva měsíce

 Projekt Brněnského Maxe - nákup nepostradatelného steliva

 
Přemýšlela jsem, co je nejvíce třeba, odpočivadla, škrabadla, dezinfekční lampa, nový kout na mytí kočičích věcí, nová karantena,... Posledních dvou jmenovaných položek by bylo třeba, ale jsou to projekty spíše na teplé měsíce. Je zde však položka méně vábná, nezajímavá, opomíjená -  stelivo pro kočky. 

stelivo_1010037.jpg

V depozitu se jej spotřebuje paleta měsíčně tzn 980 kg. Nakupovat musíme "ve velkém", dopravu neplatíme. Dvě palety steliva nás stojí 18 800Kč! Jak je tato položka nepostradatelná, to jsme si zakusili před rokem, kdy "vybouchly dodávky" a stohlavé depozitum nemělo do čeho čurat a kadit. Nechtějte vědět, jak to u nás vypadalo. Od místního dodavatele jsme 400kg koupili, ale zbytek jsme tahali ze supermarketů. Vše dražší a méně kvalitní nebo levnější, ale zcela nehrudkující a tak jsme se dusili v močovině a celý záchodek bylo nutno vysypat, což zvyšovalo spotřebu. Páchnoucí záchodek nevoněl ani kočkám a tak se hromádky a louže vytvářely na místech, kde by jste je rozhodně nechtěli vidět. Bez steliva a jeho pravidelných dodávek nastává v depozitu zcela patový stav. 
V depozitu stelivo právě došlo a tak zítra 18. 12. dorazí další dodávka, pokryje dva měsíce. Pak musíme koupit další dvě palety. Pomůžete nám prosím? Vím, nevytváříme touto investicí žádné trvalé hodnoty, ale bez steliva můžeme depozitum zavřít. A kdyby jste viděli tu kočičí radost a to válení v záchodku, do kterého nasypete čisté stelivo, nebudete třeba příspěvku tolik litovat :-) 
Za každou korunu moc děkujeme!!
č.ú.: 2019755103/0800
v.s. 11100022
 
MOC DĚKUJEME VŠEM DÁRCŮM, NÁŠ PROJEKT DOSÁHL CÍLOVÉ ČÁSTKY PRO NÁKUP STELIVA. 
 
Původně jsem měla v úmyslu nakoupit po dosažení cílové částky stelivo v množství dvou tun u našeho dlouholetého dodavatele. Bohužel ten změnil dodávané stelivo, kvalita je zcela jiná, nehrudkuje, práší, brzo smrdí, ale cena - jak jinak - vyšší. A tak jsem se rozhodla hledat stelivo jiné, nakoupit různé druhy a zjišťovat, co by mohlo vyhovovat poměr kvalita a cena. Problém vznikl hned na počátku roku a tak jsem začala po troškách vždy ve slevové akci nakupovat to, co kde bylo. Také mne napadlo, že levnější stelivo můžeme používat v pokojích, kde se kočky vyskytují méně a kvalitnější tam, kde prach má destruktivní učinky, v karanteně a v kuchyni. Proto najdete v účtech různé druhy steliva nebo zapoupený jen jeden pytel jako pokus na zjištění, zda by bylo použitelné. Víceméně vyčkávám slevy a pak nakupujeme. Díky Vám máme za co, to bez debat, bez Vás by to nešlo. A bez pomoci paní Richterové, slečny Soukalové s přítelem a pana Eliáše, kteří nám sem tam dělají nákupčí:-)
Jednu dávku dovezla a zakoupila slečna Orsáková. Moc děkujeme!
Díky výběru steliva máme menší množství odpadu a zvláště teď se zánětem průdušek oceňuji menší prašnost, ale i tak musím pracovat již s rouškou, což u 80 wc denně není moc pohodové řešení. Zvláště, když je teplo.  
Vyfotila jsem veškeré učty za stelivo od počátku roku. 
 
DĚKUJEME TĚMTO DÁRCŮM: 
Turante
500,-
Lenka Hejtmánková
200,-
Eva Nedbalová
300,-
Zuzana Babinská
500,-
Ivana Burešová
500,-
Andrea Dufkova
200,-
Alena Volfová
600,-
matt
2,-
Taťána Orgoníková
300,-
Anonymní dárce
200,-
Jana
1 000,-
Zuzana Hrozinová
500,-
Vlasta Filipi
1 000,-
Majko
2 000,-
Jana Putnová
500,-
Markéta L.
200,-
Martina S.
400,-
Bára
1 098,-
Rabia Proletaria
161,-
miilllaaa
200,-
Kateřina Jopková
200,-
Jana Pilařová
330,-
Alena Volfová
500,-
Nora P.
209,-
Mirka
500,-
Eva Šuteková
500,-
Anonymní dárce
6 200,-
Autumn
1,-
Celkem
18 801,-